איך התנהג שוק המדיה בחגי תשרי והסגר, מי ניצל את ההזדמנות?

איך השפיעו פתיחת השנה והסגר על שוק המדיה, מי ניצל את ההזדמנות

הביקושים לפרסום עולים לקראת החגים. ההכנות לארוחות החג והצורך בהתחדשות ובמתנות לחג מניעים את הצריכה הפרטית . לכן, יש עלייה מסורתית גם בביקושים למדיה ובמחיריה, ומיד בערב החג ההיצע גדל והמחירים יורדים משמעותית. האם גם בשנת קורונה מגמה זו נמשכה?
השנה – בשבועיים שלפני החג, אכן התנהגה דומה לכל שנה, ואף ניתן היה לראות בכמה ערוצים, עלייה בביקושים אף מעבר לכל שנה ממוצעת.

במיוחד הטלוויזיה הצליחה לשמור על כוחה היחסי. מס' הדקות ששודר בפריים טיים טרום החג ,היה אפילו גבוה מתקופה מקבילה אשתקד. אבל, מה שמעניין לראות, שגם החל מערב החג ותחילת הסגר כמות הדקות בפריים טיים הייתה גבוהה מתקופה מקבילה אשתקד ב 25%.


לוחות שידורים מושקעים 
: רשת וקשת, שיבצו תכניות חדשות ואטרקטיביות.  במקום להשאיר את הבמה לשידורים חוזרים. שודרו לוחות של תכניות פרימיום בהקרנות בכורה כגון: הזמר במסיכה, נינג'ה ישראל, המירוץ למיליון.
הלוח המושקע הוכיח את עצמו  – נתוני הרייטינג היו גבוהים משמעותית לתקופה  – גידול של כ 50% לעומת שנה שעברה

מלחמת הנתחים בין הזכייניות: מה הסיבה ללוחות שידורים מושקעים  דווקא בתקופה של ירידה בכסף המופנה לטלוויזיה? האם הסיבה היא שהערוצים המסחריים  נלחמים  על חלקם בעוגה גם מבחינת מוניטין? 
 להלן ניתוח הנתונים:
מתחילת 2020 שנתי ניתן לראות שההגמוניה ברייטינג בפריים טיים היא נחלת קשת 12, החלוקה של SHARE הצפייה בפריים טיים עומד מינואר ועד יוני סביב ה 60%, ואילו רשת עמדה על 40%. אולם, החל מיוני,  רשת התחילה לנגוס בנתח של קשת, לראשונה מזה זמן רב, כשהתמקדה בשידור הישרדות כמעט על פני כל השבוע ומיתגה אותו כ "שבוע הישרדות", כך בחודשים יוני-ספטמבר, רשת מצליחה להגיע ל SHARE מסחרי גדול יותר, כששיאו עומד על 45%. עם סיומה של הישרדות, רשת עלתה עם המירוץ למליון בתקווה לשמר את הקהל של הישרדות, אולם זה פרש לטובת קשת.
קשת מצליחה להחזיר לעצמה את ה SHARE באוקטובר – באמצעות שתי תכניות PT מצליחות: הזמר במסיכה ונינג'ה ישראל. וחוזרת להוביל עם SHARE  גבוה מהרגיל של 69%.

מדד הבולטות בחג- מי היה הקמפיין הבולט ביותר?  לפני ערב החג הקמפיינים המובילים הגיעו בעיקר מתחומי הריטייל, מזון, פיננסים, המפרסם המוביל בתקופה זו הוא המשביר לצרכן עם מעל ל 1500 נקודות רייטינג. החל מערב החג ותחילת הסגר, הקמפיינים הבולטים היו בעיקר בתחום מוצרי צריכה ומוצרים לבית.
הקמפיין המוביל ברייטינג –  קמפיין טאץ' –השקת סדרת מוצרי ניקוי

הטלויזיה הזולה אחרי החג, ייצרה הזדמנות אפילו למפרסמים איזוטריים, לעלות בפרסום במדיום הטלוויזיוני. כמה דוגמאות למפרסמים כאלו: ניר דובדבני, מותגי קוסמטיקה קטנין כמו KB PURE, ביופור וחוה זינגבוים. אספרסו קלאב, אתר EVRIT, ו OUTSIDERS אופנת ספורט ושטח.

ראו גם: בקרת מדיה | תכנון מדיה

עוד BlogCheck

דילוג לתוכן